DONOVALY 2.–4. 9. 2011

Malebné horské prostředí, příjemná atmosféra a možná i tak trošku tradice lákají do Donoval z našich řad čím dál více psovodů. Letos se číslo startujících z naší organizace zastavilo na 15!

Poslušnost a dovednost byla opět na starém známém místě přímo v centru Donoval, stejně jako terén na plošné vyhledání v borůvčím hustě zarostlém a špatně prostupném terénu pár set metrů hotelu. Sutina pak na kraji Banské Bystrice – napůl budova, napůl zbořeniště. Na stopy se jelo na pastviny 40 km směr Banská Bystrice.

Posuzování se zhostili pánové Ruud Haak jako hlavní rozhodčí a jeho parketou byly sutiny, Daniel Sedlák plochy a stopy a Karel Pavlík stadion – tedy poslušnost a dovednost. A můžeme začít  Od pátku už nám chodily do Brna SMS s kladnými výsledky našich psovodů na poslušnostech a obratnostech, já ve dvojici s Janou Zavadilovou jsme vyrazili v sobotu ve dvě ráno a první sluníčko nás přivítalo v Donovalech lehce po sedmé ranní. Jana měla mít poslušnost 7.40, já chvilku po ní v 8.00. Když jsme parkovaly, zmínila se, že si ze začátku nebyla úplně jistá, kdy kterou disciplínu vlastně má. Pojalo mě podezření, vyžádala jsem si harmonogram a zjistila, že Jana nemá 7.40 poslušnost, ale speciál sutinu A a tudíž jen pár minut na přesun zpět do Banské Bystrice a přípravu. Jak je vidět, léčba šokem je na trému nejlepší a Jana s Edou se vrátily se 182 body a nevěřícným výrazem v očích  Já si mezitím střihla s Citou poslušnost a začali se trousit naši psovodi, takže jsme sbírali výsledky, fandili si a užívali si Donoval. Večer nás čekalo společné posezení v hotelu Donly, večeře a v závěru ještě pár skleniček pod hvězdami  A hřály nás některé velmi pozitivní výsledky, např. krásná práce Davida Volného na ploše B, na kterou byla radost se dívat a která vynesla 3. místo v plochách. Taky Regina na tom byla v sobotu velice dobře s 194 body ze sutiny. Už měla hotovou poslušnost i dovednost a body slibovaly pěkné umístění. Nakonec měla stejně bodů jako slovenský závodník ( vítěz z minulého ročníku ), který měl ovšem o dva body víc na speciále, tím pádem pro Reginu druhé místo v sutině. Poslední závodní den neděle mohl ještě hodně věcí rozhodnout a hlavně naši stopaři teprve jeli na speciální práce. A „háravý“ Fred, který brblal, že musí všechny tři disciplíny stihnout za 2 a půl hodiny, zatímco my ostatní jsme na to měli tři dny  A nejenom, že to zvládl, ale zabodoval, v extrémně náročné ploše splnil limit B a obsadil 4. místo!

A co teprve naši stopaři – Jolana Kaplanová s Barčetkou 3. místo a Pavel Job s Baty 4. místo a oba splněné limity RH-FB!

Nakonec tedy 3 × bedna pro KZJ a vše v kategoriích B (stopa, plochy, sutina)!

Co dodat? Příští rok nás čekají jubilejní 20té Donovaly a tak doufám, že se tam sejdeme opět v hojném počtu a bude se dařit!

Výsledky závodníků KZJ zde

Fotografie: http://kvinecka.rajce.idnes.cz/Donovaly_2011/
http://jimicek.rajce.idnes.cz/Donovaly – fotky z vyhlášení na konci fotoalba

IMG_2370 IMG_2367