Intercup Humanity 12.-14.6.2015, Spáleniště

IH201502

Jakýkoliv závod v Jižních Čechách ve výcvikovém středisku na Spáleništi má už osvědčené renomé – naprosto perfektní organizace, zázemí se vším všudy, kvalitní terény v podobě trenažeru a zajímavých lesů a téměř pokaždé i objednané počasí. I když letos to bylo počasí spíše na výlet k moři :)

Tento rok byly otevřeny kategorie RH-FL B, RH-T B a RH-F B. Na sutinovém trenažeru hrála velmi hlasitě hudba a psovod na psa při celé práce neviděl, takže sutiny byly o vysoké samostatnosti. Jejich výsledek snad poprvé, co pamatuji, byl proti výsledku v ploše „horší“, jen 4 splněné limity zkoušky. V ploše to bylo ze 12 ti psovodů 6 úspěšných. Nejtěžší kategorií v tomto počasí byla stopa a jediný úspěšný stopař Miloslav Čeněk opět potvrdil, že je opravdu králem stopařů.

Rozhodčí posuzovali od IH201503rána do večera a v tomto tropickém počasí opravdu smekám. Na plochách jsme potkali pana T. Lee (Korea) a na sutině a stopě paní C. Kranz (Rakousko). Oba byli velmi korektní, příjemní jak na speciálních pracích, tak na poslušnosti. Na sutině byly úkryty obvyklé, hodně pejsky rušilo množství pohybujících se osob a také nároky na velkou samostatnost bez možnosti kontaktu se psovodem. Na ploše byly také úkryty obvyklé, ale hodné náročnosti stupně B, samozřejmě výška a potom figuranti zabalení v obleku Hejkal a umístění pod klády a roštím, kdy musel pes značit mnohdy jen pach. Bezvětří a teplé počasí při této náročnosti bylo jednou z obtížností, která zamotala úspěšností v jinak relativně lehkém a přehledném terénu. Stopy se odehrávaly převážně v lese.

Výsledky našich psovodů si můžete přečíst v sekci výsledky, potěšující určitě je i fakt, že se nám v posledních letech daří bez problémů získávat limity na poslušnostech.

(Soňa Šabacká)

Kompletní výsledovka zde.

Výsledky KZJ ČR:

Kategorie:Psovod:Pes:Speciál:Poslušnost:Celkem:Umístění:
RH- FL BAleš KrčDoris Aldeon141842256
RH- FL BSoňa ŠabackáErnie Finta-Star10597xx
RH- T BLenka NavrátilováKick Boxer de Alphaville Bohemia165842493
RH- T BPetra GabrišováExtra Denbrix4585xx

HC2015