Lavinové soustředění KZJ 2016

Letos jsme již podruhé navázali na obnovenou tradici lavinových soustředění, které se konají v termínu brněnských jarních prázdnin. Program je tedy věnován výcviku a doplňkově dovolené zejména pro rodiny s dětmi školou povinnými. Bez problémů se dá skloubit lyžování, procházky, trénink se psy a další odpočinkové aktivity. Loni jsme po delší době také uspořádali lavinové zkoušky a letos jsme na to velmi úspěšné navázali. Vzhledem k tomu, že poslední zimy je opravdu málo sněhu, snažili jsme se sehnat lokalitu, kde bývá obecně sněhu dost a na základě doporučení jsme zvolili Krkonoše, penzion Krakonoš v obci Horní Maršov, kousek od Pece pod Sněžkou. Penzion je cca 600m nad mořem a celou zimu tam byl sníh velmi zřídka, ale my jsme měli štěstí. Celý týden byla u chaty několikacentimetrová sněhová pokrývka, která stačila na trénink a následně uspořádání zkoušek typu L-E a L-A. Poprvé v historii KZJ jsme měli také zájemce o zkoušky L-B a tady je potřeba nejméně metr a půl sněhu. Po domluvě s kolegou z horské služby Robertem Hýčou jsme měli možnost uspořádat trénink a zkoušky u chaty Výrovka na hřebenu, cca 1350 m nad mořem. Chata nám poskytla zázemí (restaurace, sociální zařízení) a všude kolem bylo opravdu pohádkově sněhu.

I když většina účastníků soustředění trénovala spíše plochy, nahoru na Výrovku kromě potenciálních zkouškařů vyjela s námi i velká část pomocníků a poskytli nám dokonalý servis při přípravě na zkoušky.

Program soustředění byl velmi nabitý, denně se u chaty trénovaly plochy, poslušnost, jezdilo se na sjezdovku do Jánských lázní a kousek od penzionu byla stopa na běžky, kterou také někteří využili.

Jediným „negativem“ byla plná penze a výborná kuchyně a následně společenský večer, kdy jsme přešli od večeře plynule ke druhé a třetí večeři. V Maršově jsme objevili sýrárnu a téměř každý večer někdo dovezl a nakrájel a nabídl ochutnávku sýrů.

Nenudila se ani naše mládež, navečer se vydávali za dobrodružstvím s doprovodem některý psů a vraceli se cca po hodině a půl až dvou ze svého objevování okolí . My jsme rodičové mírně trnuli, ale zbytečně. „Děti si to užili“ a vrátili se vždy v pořádku.

Na pátek a sobotu byly objednány lavinové zkoušky IRO a my měli možnost opět přivítat našeho velmi milého rozhodčího pana Viléma Babičku. Zkoušky L-E a L-A se odehrávaly u penzionu, na 5 lavinových béček se vyjelo rolbou na Výrovku. Zkoušky byly velmi úspěšné, jak si můžete přečíst v sekci výsledky a KZJ má poprvé v historii složená také lavinová B.

Velký dík patří všem pomocníkům a vedoucí zkoušek, bez nich bychom zkoušky nezvládli.

Těšíme se na lavinové soustředění 2017.

Fotogalerie 1

Fotogalerie 2

Fotogalerie 3

Fotogalerie 4

 


Výsledky zkoušek:

Kategorie:Psovod:Pes:Speciál:Poslušnost:Celkem:
RH-L EJana WičarováArt Rajak Cloudiet 10096196
RH-L EJana ŠmídováEsera z Královských teras 9672168
RH-L EEdita Vraspírová Dongo z Tau-Ri 9892190
RH-L EIlona BorýskováCamorras Espero Koro9185176
RH-L AJolana Kaplanová Bria Victoria Brunensis18290272
RH-L BZdeňka OkřinováGinn Zlatý most15586241
RH-L BAleš KrčDoris Aldeon 18483267
RH-L BSoňa ŠabackáErnie Finta Star19493287