Lavinové soustředění KZJ 2017

11. března 2017 vyrazila skupinka optimistů z naší jednotky na Lavinové soustředění do Krkonoš, do penzionu, překvapivě jménem Krakonoš, v Dolních Albeřicích.
Již cestou sněženky podél cesty dávaly tušit, že optimismus není zcela na místě, ale našim ratolestem holt vyšly jarní prázdniny až na úplný závěr zimy, a o naše děti jde přece především :-).
Po příjezdu na místo nás uvítal z loňska známý penzion, ovšem tam, kde jsme se loni bez problémů zahrabávali, zůstaly letos pouze drobné sněhové jazýčky, a tak bylo jasné, že z výcviku lavinového bud spíše výcvik ploch a stop.


Naštěstí aspoň na sjezdovkách v okolí zůstalo ještě sněhu dost a tak už v neděli ti nejvíce sportu chtiví vyrazili na sjezdovky a s přestávkami se lyžím věnovali skoro až do pátku. Mezitím se z lesa kolem ozývalo štěkání plochařů, a díky Soně, která přivezla dvě překážky, vznikl na louce u penzionu improvizovaný plac na poslušnost.
Naši stopaři se rozběhli po okolí a kladli jednu stopu za druhou.
Dvě nejmladší účastnice zájezdu, štěňátka Orinka a Rozárka při každé společné vycházce naběhaly několikanásobně více kilometrů, část prokutálely jako chlupatá koule ve vzájemných soubojích.
V úterý se pod vedením horského vůdce Vladimíra vydala první parta na hřebenovou túru ze Sněžky do Pece pod Sněžkou, přes Luční boudu a Výrovku. Cesta na lanovku pod čistě modrou oblohou slibovala nádherné počasí, což se ovšem na mezistanici Růžová hora změnilo, a na Sněžce už byla jenom mlha, vichr a kosa. První kilometr jsme museli sešplhat po řetězech, protože to fákt klouzalo. Počasí se umoudřilo až před Luční boudou a mlhu vystřídalo azurové nebe a sluníčku. Večer nás trošičku bolely nohy.
Druhá parta ve čtvrtek si pak musela vyšlapat z Růžové hory na Sněžku pěšky, protože kvůli větru lanovka dál nejela. Odměnou za výstup jim však byl nádherný výhled do kraje, o který jsme my z první party, bohužel, bohužel byli ochuzeni.
Večery v jídelně trávily děti, díky Marcele a Zuzce, všemožnými hrami a u jejich stolu bylo mnohdy stejně živo a veselo, jako u stolu rodičů.
I přes nedostatek sněhu se podařilo provázat a promíchat program tak, aby se nikdo nenudil.
Kuchyně, stejně jako loni, byla opět ve výborné.
Páteční večer s oslavou Petřiných narozenin a pingpongovým turnajem, který pro děti i dospělé uspořádalo duo Viki a Kiki, tak ukončil super týden s bezva partou, a nám nezbývá, než se těšit na příští rok.
P.S. V sobotu, při našem odjezdu bylo nasněženo 10 cm nového sněhu a stále padal.

Fotogalerie od Martina zde.