Lednový výcvikový víkend KZJ

Výcvikový víkend 14.-15.1.2023

Toto datum patřilo prvnímu víkendovému cvičení v roce 2023. Sobota i neděle se nesla v duchu štěkání, jak v lese, tak na sutině.

Sobota byla rozdělena hned do několika skupin.

Plocha pro štěňata a mladé psy, kteří se učí značit, mají kratší hledání a celkově se připravují na dráhu záchranářských psů.

Druhá skupina se soustředila na přípravu na zkoušky, které jsou nedílnou součástí záchranářského výcviku.

Pro pokročilé psy a psovody byly nachystány práce sektorového vyhledávání ať už s pomocí GPS nebo mapy. Sektory o velikosti cca 4ha byly předem zmapovány a nachystány, a tak šlo vše jako po másle. Navíc sobotní počasí bylo opravdu jako malované 🙂

Neděle měla opět dvě skupiny na plošné hledání (přípravy na zkoušky, malé sekory) a navíc oproti sobotě byla k dispozici také sutina. Náš starý Ergon, kde už jsme ani nedoufali, že budeme mít ještě někdy možnost potrénovat. Sutina je těžká na pohyb, jak pro psy, tak hlavně pro psovody. Jsme velice rádi, že jsme tuto možnost měli, i když nedělní počasí bylo deštivé.

Za celé KZJ ČR bych chtěla poděkovat všem, kteří se nám věnovali, chystali práce, byli v pozici rádců a tento jistě přínosný víkend zorganizovali. Díky Vám…

Ilona Borýsková

 

Foto zde: FB KZJ

Požádat o pomoc