Mezinárodní meeting záchranných psů 2022 – výsledky

Mezinárodní meeting záchranných psů 2022 má své vítěze: tým HSPB ve složení Ladislav Červený, Kateřina Šípková a Jana Malá! Na druhém místě se umístilo družstvo Sběhlí Andělé (Radek Anděl, Barbora Andělová a Pavel Běhan), na třetím ZKT- blondýna a doprovod (René Matýšek, Denisa Kuchtová a Vladimír Tejkal).

Na závodníky čekal v sobotu pochod se 7 stanovišti. Náplní dne bylo prohledání objektu bunkru, několikerá plošná vyhledání, první pomoc psovi, první pomoc člověku, slaňování i převoz čtyřkolkami. Úkolů bylo mnoho a tak z 12 km pochodu závodníkům naskákalo i 20 nachozených kilometrů.

V noci ze soboty na neděli čekalo týmy praktické nasazení v předem neoznámený čas. První skupina 5 týmů byla povolána o půlnoci a druhá ve 2 hodiny ráno. Týmy dostaly pouze základní informace o pohřešovaných a cca 60 hektarovou oblast k prohledání. Mohly se tak spolehnout pouze na poskytnutý papírový nákres na mapě a své nástroje. Ve dvou hodinách je čekal společný zásah zaměřený na sebeorganizaci a koordinaci.

Neděle byla ve znamení sutinového vyhledání a GPS cvičení ve formě volitelného 4 km okruhu na čas.

I přes náročný program jsme si našli chvíli na společné posezení, pokec i opékání špekáčků. Meeting tak dostál svému jménu a nebyl jen o soutěžení, ale i o setkání se lidí se společným koníčkem. Děkujeme všem, kteří se Meetingu zúčastnili a těšíme se na Vás v roce 2024.

Požádat o pomoc