Moravia Cup 2015

O víkendu 14. – 15. 3. se 2 naši členové zúčastnili závodu Moravia Cup 2015, pořádaného organizací Sirius. Byly otevřeny všechny stupně v kategoriích ploch i sutin. A dalo by se říci, že každý den přinesl nějaké překvapení.

Začalo to v sobotu ráno kategorií FL-A, která vypadala, jakoby byla zakletá. I přes to, že terén nevypadal nijak složitě, podařilo se v ploše najít všechny osoby pouze jednomu týmu ze čtyř. Pověstné štěstí nepřálo ani Marcele Rezkové a Candymu, a tak i oni odešli z plochy bez jedné osoby.

Neděle patřila sutinám, které probíhaly v terénu hodně složitém na pohyb. Bylo znát, že mnoha psům to dělalo nemalé problémy, a samozřejmě se to projevilo i na výkonech.  A tak v kategorii T-B byl se všemi nalezenými osobami úspěšný pouze jeden tým. V kategorii T-A bylo splněných limitů již více.  Nejlepší výkon  v áčkové sutině předvedla naše Stáňa Libišová a její Cherry ze Slunečné verandy. Se 175 body ze sutiny pokračovala Stáňa s Cherry na poslušnost. Poslušnost probíhala netradičně na betonu v těsné blízkosti sutiny a taktéž velice blízko ploch. Pro psovody výhoda, že měli vše tzv. u nosu, pro psy nová a každopádně užitečná zkušenost. Stáňa a Cherry předvedli poslušnost za 91 bodů, a zaslouženě se v kategorii RH-T A umístily s nejlepším speciálem a nelepší poslušností na 1. místě.

Stáni patří velká gratulace a pořadateli dík za pěkný závod, přátelskou atmosféru a luxus v podobě vyhřívaného stanu a bezva občerstvovny.

MoraviaCup2015