Pátrání po pohřešované osobě, Kundratice, 9. 1. 2013

Po žádosti rodiny o pomoc při pátrání po dopravním policistovi J. K. na facebooku jsme nabídli příbuzným pohřešovaného pomoc psovodů. Ti ji přijali a domluvili jsme se na pátrání ve středu 9.1.2013. Na 9.00 hod jsme měli domluvenou schůzku s příbuzným, kde jsme se dozvěděli některé podrobnosti a domluvili se na prostorech, které by bylo nejvhodnější propátrat.

Po příjezdu na místo a zahájení pátrání jsme narazili na psovody PČR, kteří prohledávali stejné prostory, jako jsme si vytyčili my. Po domluvě s velitelem psovodů jsme se přesunuli na druhé vytipované místo a zahájili práci. Každý psovod dostal přidělen jeden terén a samostatně se jej vydal prohledat. Práce byla bez nálezu pohřešovaného ukončena těsně před setměním.

Akce se zúčastnilo sedm atestovaných psovodů (2x ZBK Praha, 2x ZBK Pardubice, 2x KZJ, 1x SDH a ZČK), jeden bez atestu (ZBK Pardubice), zdravotník (ZČK) a členové doprovodu. Štáb zajišťovala vedoucí pražské ZBK. V průběhu dne měli ještě přijet další tři atestovaní psovodi, ale ti se omluvili ze zdravotních či pracovních důvodů.

Pohřešovaný se nakonec našel živý v Brně. V prohledávaných oblastech se po nějakou dobu skrýval, ale nemáme informace, zda se tam vyskytoval i ve chvílích našeho pátrání.

Děkuji všem účastníkům za pomoc a celkový průběh.

(Jindra Nečas)