Praktická stopa, 11. ročník, Zubří

Ve dnech 7.-9.10.2022 pořádala KZJ ČR již 11. ročník stopařského závodu Praktická stopa. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích /Malá a Velká praktická stopa/, přičemž v každé z nich změřilo své síly 12 psovodů se svými psy. Rozhodčím Velké praktické stopy byl jako každoročně pan kpt. Vladimír Makeš. Letos , podobně jako v letech minulých, se ukázala velká obtížnost Velké praktické stopy, takže stopu bezchybně vypracovat a najít ztracenou osobu dokázaly letos jen dva týmy. O vítězi rozhodl kratší čas vypracování, rozdíl byl tentokrát ale jen jednu minutu a sledovat práci obou týmů bylo opravdu „pastvou pro oko stopařovo“.

V kategorii Malá praktická stopa posuzovala Soňa Šabacká a sbírají zde zkušenosti začínající stopaři a psi, letos ze 12 týmů úspěšně dokončilo 6 psů a věříme, že z těch nejlepších se budou rekrutovat závodníci do dalších ročníků Velké praktické stopy.

Mottem naší akce je, že se primárně nejedná o závod, ale o setkání stopařů a vítězem je každý, kdo najde odvahu, energii a čas se zúčastnit. Výsledkové listiny tedy nejsou to nejdůležitější, najdete je zde v příloze.

Velké poděkování náleží firmě Cymedica, která se svými krmivy Specific sponzoruje všechny ročníky této akce. Díky patří rozhodčím, pomocníkům, kladečům, motospojkám a v neposlední řadě zázemí areálu ZO OS KOVO ŽĎAS v Zubří u Nového Města na Moravě.

Na akci letos vyšlo velice příjemné počasí, což přispělo ke skvělé atmosféře závodu, který si , doufáme, všichni dobře užili a že všechny zúčastněné akce motivovala k dalšímu stopování tak, abychom se zde zase za rok všichni mohli setkat.

Za KZJ Jolana Kaplanová

Výsledky PS 2022_kategorie_Velká PS
Výsledky PS 2022_kategorie_Malá PS
Požádat o pomoc