Praktická stopa 2017

Ve dnech 7. – 8. 10. 2017 proběhl již 6. ročník setkání a soutěže Praktická stopa na Zahradišti. Letošní termín jsme posunuli až do října a tak počasí bylo opravdu podzimní, ale pro stopy a stopaře ideální. Novinkou pro rok 2017 bylo otevření nové kategorie JUNIOR, tedy taková menší praktická stopa. V této kategorii se setkalo a změřilo síly 11 psovodů. V hlavní kategorii jich bylo celkem 12.

Jak napovídá název akce, jsou tyto stopy opravdu praktické, bez určeného tvaru a jakýmkoliv terénem a jediným cílem je dojít na konec a zachránit osobu. Za každou stopou leží příběh, který si chystá sám kladeč. Akce Praktická stopa je velmi náročná na pořádání a tak největší dík patří všem obětavým pomocníkům a samozřejmě rozhodčím.

Z naší organizace nastoupilo celkem 6 psovodů, 3 do kategorie JUNIOR a 3 do kategorie Praktická stopa. A poprvé za 6 let se může naše organizace radovat z dojité stopy a celkově 2. místa. Velká gratulace Radce Marzyové a její erdelce Jilly Jip Adia Avi!!! (za těch 6 ročníků došli bez navedení do cíle jen 4 psovodi a Radka je jedním z nich). Na 8. – 9. místě se umístily Jolana Kaplanová a Soňa Šabacká , oba psi sešli na křížení, a následně po navedení stopu oba dokončili a došli k osobě.

3 psovody jsme měli také v kategorii JUNIOR a všichni tři psovodi se postavili na pomyslnou bednu.
1. místo Edita Vraspírová s Dongo Tau Ri
2. místo Regina Samlíková s Beátou ze Lhoteckých lesů
2. místo Aleš Krč s Doris Aldeon

A není to chyba, opravdu v této kategorii byla zadána dvě druhá místa. Beáta (Via) Reginy Samlíkové byla navíc nejmladším účastníkem kategorie, který došel do cíle v kategorii JUNIOR.

Velká gratulace a respekt patří panu Martinu Kosovi, který se umístil v kategorii Praktická stopa na 1. místě téměř bezchybnou prací, kdy stopu kilometr a půl dlouhou dokončili za 25 minut. A všem, kteří přijeli, šli do toho, trénovali a i když to letos nedopadlo, tak se těší na rok 2018 a mají chuť trénovat dál. Ať nám to čuchá!

fotogalerie