Pyrocar 2014

V sobotu 30. srpna se 7 našich členů vypravilo do Přibyslavi na největší setkání hasičů a hasičské techniky v ČR, která se pořádá jednou za 3 roky – Pyrocar 2014. Největším vystavovatelem a spoluorganizátorem této akce je firma Požární bezpečnost (www.po-bp.cz), kde součástí veliké expozice vybavení pro hasiče a zázemí pro děti byl i stánek firmy HTC Servis, dodavatele krmiva HAF (www.htc-haf.cz), kde jsme měli po celý den zázemí. Obě firmy podporují naši kynologickou jednotku.

Atestovaná psovodka Regina Samlíková se zúčastnila předvedení komplexního zásahu Integrovaného záchranného systému, kde byla nasimulována autonehoda, při které řidička v šoku utekla. V autě zůstala zraněná osoba. Záchranáři se spustili k nehodě z vrtulníku, než dorazila záchranná služba. Pro hledání ztracené řidičky byl nasazen záchranářský pes. Po nalezení opět byla poskytnuta první pomoc a převoz do nemocnice. Součástí ukázky bylo i předvedení uhašení hořícího automobilu z vrtulníku.

Po této akci IZS naši psovodi předvedli ukázku výcviku záchranářských psů, kousek základní ovladatelnosti a vyhledání ztracených osob v terénu. Ukázku okomentovaná Radka Marzyová. Zatímco se psovodi (Radka Volná, Zdena Okřinová a Regina Samliková) připravovali na předvedení a prezentaci KZJ, tak Fred Gutter a Jana Zavadilová ještě stihli před ukázkou poskytnout rozhovor do rádia ČRo2. Naštěstí vše stihli včas a přemístili se na předvedení i oni dva. Všechno jistil a fotil Martin Havlica.

Byla to opravdu pěkná akce, která vynikla i díky pěknému počasí. Přiznám se, že jsem netušil, jak ohromně velká akce Pyrocar je. Určitě stojí za to se jet podívat na Pyrocar 2017.

Fotogalerie od Martina zde.

(Pavel Job)