3.Mistrovství Airedale terrier klubu 17.–18. 5. 2014

Protože nejen záchranařinou je člověk živ a je pro nás, členy KZJ jasnou prioritou, jsou občas akce, na kterých se nám daří a nepatří do záchranářské kynologie. Tento víkend se v areálu MSKS Zbraslav u Brna konalo Mistrovství AT klubu ČR a Memoriál Dory Geblerové a protože máme v KZJ početnou bandu erdelkářů, vydali jsme se hájit naše barvy a zazávodit si.

Nejmladší účastnící byla psí slečna Ruby Radky Marzyové, nastupovala v kategoii ZZO (Memoriál Dory Geblerové) a byla také nejmladším účastníkem této kategorie. Trošku mě mrzelo, že není tato kategorie omezena věkem, ale nakonec jsem se bála zbytečně. Radka a Ruby předvedly krásný výkon za 57 bodů a získaly 1.místo!!!! Jen škoda, že tato zkouška nebyla se zápisem a to jen neinformovaností pořadatelů. Je to škoda, určitě by to byl takový zasloužený bonus na závěr, ale i tak patří Radce velká gratulace.

V kategorii ZVV1 Mistrovství AT klubu startovali Zdena Okřinová a Gin a Soňa Šabacká a Ernie. Gineček si vybral svou daň pravého „erdela“ a trošku zlobil na stopě a hodně zlobil na obraně, tak z toho pohár nebyl. Ernie se snažil a i když na stopě nezalehl předmět a na poslušnosti rozhodl los, že bodově stejná poslušnost (95) byla vylosována jako nejlepší a los nebyl příznivý pro nás, pořád to bylo 2.místo a nejlepší obrana – body 86 stopa, 95 poslušnost a 92 obrana.

V kategorii FPR 3 Mistrovství AT klubu nastupoval Pavel Job s Baty a podařilo se jim získat 2.místo a krásnou stopu za 91 bodů.

Fotogalerie z Mistrovství zde.

V ten samý víkend Jana Zavadilová nastoupila na zkoušky se svými motýlky Sunny a Bugatti a se Sunny složila zkoušku FPR 3 a s Bugginkou BH. Myslím, že kdo netrénoval s malými pejsky, neocení :) a já tedy rozhodně smekám!

(Soňa Šabacká)