Výcvikový sraz 14.–15. 5. 2011 Jedovnice

Květnový sraz byl naplánován jako výjezdní a los padl na areál firmy ATC Olšovec, se kterou se nám podařilo tento rok navázat spolupráci hlavně v oblasti možnosti tréninku vody. Areál všechny naše psovody doslova nadchl.

Areál je oplocen, nabízí ubytování v chatkách, možnost využití kuchyně – polopenze, plná penze nebo jen třeba oběd dle libosti. A hlavně to, na co měl být tento sraz zaměřen – lesy na trénink plochy, v okolí louky na stopy a vodní pláž na trénink vody.

A aby nebyl tento sraz jen a jen o tréninku, rozdělili jsme si úkoly a připravili si bohatý program. Pavel Šabacký si vzal na starost závod v poslušnosti, který měl být pojat netradičně. Zúčastnili se jej téměř všichni psovodi a opravdu jsme se smíchy popadali za břicho, fandili si a báječně si to užili. Chůze u nohy „pozpátku“, odložení v leže s tím, že psovod jde po čtyřech a následné přivolání psa, kdy je psovod v pozici v leže na zádech, štěkání „za zády“ , aport syrové kosti a odložení v prostoru, kde bylo poházeno několik kostí menších. O pořadí rozhodoval aport a celý závod vyhrála Jana Palátová s Afrou!

Jediný, komu by se dalo něco vytknout byl ten, kdo měl na starosti počasí, 
tam to trošku ulítlo… Ale záchranář „není z cukru, ze soli, jen ty v dešti 
povolí“… jak říká klasik…
Tak čau, Radka. 

Po obědě jsme chvíli jednali a předsednictvo bylo tentokrát otevřené všem a odpoledne pak patřilo tréninku, Stopaři se vydali pěšky na nedaleké terény, plošňáci rozdělení do skupin měly les přímo za areálem a to velmi rozmanitý. A poslední skupina obsadila pláž a pustila se do tréninku vody. Nejprve test první pomoci, který připravila Bára Zuchová. Vítězem v tomto testu se stala Jolana Kaplanová. Následoval test znalostí psovoda, který připravil Vláďa Novák, a který s přehledem vyhrála Irena Málková.

Ráno jsme vstali do zataženého zamračeného nebe a pršelo a pršelo a pršelo. Část naší výpravy se vydala domů, část zůstala až do oběda a mapovala terén kolem areálu, procházkovalo se nebo se jen tak povídalo. Ale ani to počasí nám nedokázalo zkazit dobrý pocit z tohoto víkendu.

Soňa Šabacká

Fotogalerie: http://martinsat.rajce.idnes.cz/Vikendovy_sraz_ATC_Olsovec

http://kvinecka.rajce.idnes.cz/Jedovnice_-_vycvikovy_sraz_KZJ_-_pokracovani/

http://kvinecka.rajce.idnes.cz/Vycvikovy_sraz_KZJ_Jedovnice_2011/